Arkońskie / Eckerberg

„Entwässerung das Eckerberger Hanges” (kanalizacja stoku Eckerberg, Nemitz/Niemierzyn) 

Wydaje się niedawno, a było dawno

Czarno-białe fotografie z lat trzydziestych mają już często taką jakość, jak czarno-białe zdjęcia powojenne. Widzimy na nich prace kanalizacyjne. Jednak... te fotografie wkrótce będą miały 100 lat. Niewiele brakuje. Niektórzy wciąż myślą, że 100 lat temu to jeszcze XIX wiek! 🙂

Budowa miała miejsce w latach 1936-1938 i dotyczyła rozbudowy infrastruktury deszczowej w obrębie 'Eckerberger Hanges’, czyli wzniesienia, na którym znajdowało się willowe osiedle Niemitz od strony Eckerbergstrasse (ulicy Arkońskiej ). Prace rozpoczęto w listopadzie 1936 roku od Conrad-Plötz-weg (Ulica Harcerzy) przez Eckerbergstrasse do Virchowweg (Tatrzańska ) obejmując kolejne ulice osiedla willowego (mapka).
Całe przedsięwzięcie było wykonane na zlecenie Städtische Baudeputation. Tiefbauamt Stettin (Delegacji miejskiej, biuro inżynierii lądowej. Szczecin), wykonywane było przez przedsiębiorstwo „Johann Reichel – Tiefbaugeschäft” , którego właścicielem był mistrz budowlany, inżynier budownictwa Paul Reichel, te mieściło się przy Grabowerstrasse 4 (ulica Jana Matejki). Oprócz budowy kanalizacji, wytyczono również nowe ciągi dla pieszych oraz utwardzono ulice.
 
Żródło AP Szczecin

Zajrzyj w okolicę!

Po prawej stronie znajdziesz mapę z lokalizacją omawianego tematu. To mapa interaktywna!

Możesz ja kliknąć i oddalić widok kółkiem myszy, co pozwoli Ci zobaczyć inne posty znajdujące się w tej okolicy. Możesz użyć „Mapy Historycznej” Szczecina, by zobaczyć ją w pełnej formie. Wiele postów znajdujących się w bliskiej odległości gromadzi się w grupy – je możesz rozdzielić kliknięciem na ikonę.

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Poprawka?

Kliknij i daj znać!

Możesz znaleźć ten post na naszej grupie Facebook „Szczecin Znany i Historycznyklikając na ikonkę po prawej stronie. Prócz tego postu znajdziesz tam wiele innych, które nie są publikowane na naszej stronie. Masz coś ciekawego w temacie historii Szczecina? Nasza grupa to właśnie miejsce dla kogoś takiego jak Ty!

Post na FB

Skomentuj na Facebooku!

Dodaj komentarz

Historyczny Szczecin