Hej! Przeglądając naszą stronę musimy zjeść twoje ciasteczka, tzw. pliki cookies. Dlaczego? Kliknij po więcej informacji.

Mapa Historyczna

Na naszej stronie znajduje się kilkaset (a będzie kilka tysięcy!) postów, które przenosimy z grupy Facebook “Szczecin Znany i Historyczny“. Prócz tego tworzymy dla Was kolejne opracowania. By łatwiej rozpoznać, których miejsc dotyczą publikacje stworzyliśmy dodatkowo “mapę historyczną” Szczecina. Pinezki pozwalają na rozpoznanie miejsc, których opracowania dotyczą – umieszczając środek mapy na wybranej ulicy i przybliżając ją, możecie wybrać posty, które do danego budynku, obszaru lub miejsca zostały przypisane.

Historyczna mapa Szczecina z pinezkami

W tej zakładce znajdziesz mapę publikacji na stronie. Każdy z “pinów” oznacza przypięty do danego miejsca post z opracowaniem – pocztówkę, zdjęcie, porównanie, artykuł lub opisaną postać, która swój sklep lub mieszkanie miała właśnie w miejscu pinezki. Za pomocą nawigacji w lewym górnym rogu możesz mapę oddalić lub przybliżyć lub korzystając z kółka myszy po kliknięciu na obszar mapy. Możesz też skorzystać z opcji pełnego ekranu w prawym górnym rogu.

Nie wszystkie publikacje oznaczone są na poniższej mapie – znajdziesz tu tylko te, które można przypisać do konkretnych osiedli, dzielnic, miejsc, ulic lub lokalizacji.

Legenda oznaczeń

IKONY CZARNE  – oznaczają miejsca, które nie przetrwały do dzisiaj – kamienice, budynki, sektory miasta, jakich dziś już nie ma. Dotyczy to miejsc i budynków zniszczonych, praktycznie zlikwidowanych lub wyburzonych.

IKONY ZIELONEoznaczają miejsca, które przetrwały do dziś. Budynki, jakich dotyczą posty możemy zobaczyć również dzisiaj w niewiele zmienionym kształcie.

IKONY NIEBIESKIE – oznaczają miejsca, które posty i publikacje opisują ogólnikowo – na przykład lokalizacje, takie jak Las Arkoński, jeziora, plaże, wydarzenia związane z osiedlem lub obszarem miasta.

IKONY ŻÓŁTE –  oznaczają miejsca, które przetrwały w części – są to fragmenty kadrów pocztówek, w których główny obiekt przetrwał i istnieje do dzisiaj, a okolica już nie istnieje lub odwrotnie. 

Travelers’ Map is loading…
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Część pinezek na mapie historycznej może znajdować się blisko siebie – system stara się “grupować” te, które dotyczą podobnej lokalizacji. Oddalając lub przybliżając widok mapy te punkty zaczną się łączyć lub dzielić. Możesz również kliknąć wybraną lokalizację – na przykład Bramę Królewską w Szczecinie – i rozdzielić ją na opublikowane posty. Te będą połączone liniami z rozdzieloną lokalizacją.

Publikacje dotyczące ogólnych tematów, okrętów lub statków zbudowanych w Szczecinie oraz tematów wiążących Szczecin z zagranicznymi historiami nie są dodane do mapy historycznej.

Poprawka?

Kliknij i daj znać!

Możesz znaleźć ten post na naszej grupie Facebook “Szczecin Znany i Historycznyklikając na ikonkę po prawej stronie. Prócz tego postu znajdziesz tam wiele innych, które nie są publikowane na naszej stronie. Masz coś ciekawego w temacie historii Szczecina? Nasza grupa to właśnie miejsce dla Ciebie.

Post na FB

Skomentuj na Facebooku!

Historyczny Szczecin