Na naszej stronie znajduje się kilkaset (a będzie kilka tysięcy!) postów, które przenosimy z grupy Facebook “Szczecin Znany i Historyczny“. Prócz tego tworzymy dla Was kolejne opracowania. By łatwiej rozpoznać, których miejsc dotyczą publikacje stworzyliśmy dodatkowo “mapę historyczną” Szczecina. Pinezki pozwalają na rozpoznanie miejsc, których opracowania dotyczą – umieszczając środek mapy na wybranej ulicy i przybliżając ją, możecie wybrać posty, które do danego budynku, obszaru lub miejsca zostały przypisane.
Historyczna mapa Szczecina z pinezkami
W tej zakładce znajdziesz mapę publikacji na stronie. Każdy z “pinów” oznacza przypięty do danego miejsca post z opracowaniem – pocztówkę, zdjęcie, porównanie, artykuł lub opisaną postać, która swój sklep lub mieszkanie miała właśnie w miejscu pinezki. Za pomocą nawigacji w lewym górnym rogu możesz mapę oddalić lub przybliżyć lub korzystając z kółka myszy po kliknięciu na obszar mapy. Możesz też skorzystać z opcji pełnego ekranu w prawym górnym rogu.
Nie wszystkie publikacje oznaczone są na poniższej mapie – znajdziesz tu tylko te, które można przypisać do konkretnych osiedli, dzielnic, miejsc, ulic lub lokalizacji.
Legenda oznaczeń
IKONY CZARNE – oznaczają miejsca, które nie przetrwały do dzisiaj – kamienice, budynki, sektory miasta, jakich dziś już nie ma. Dotyczy to miejsc i budynków zniszczonych, praktycznie zlikwidowanych lub wyburzonych.
IKONY ZIELONE – oznaczają miejsca, które przetrwały do dziś. Budynki, jakich dotyczą posty możemy zobaczyć również dzisiaj w niewiele zmienionym kształcie.
IKONY NIEBIESKIE – oznaczają miejsca, które posty i publikacje opisują ogólnikowo – na przykład lokalizacje, takie jak Las Arkoński, jeziora, plaże, wydarzenia związane z osiedlem lub obszarem miasta.
IKONY ŻÓŁTE – oznaczają miejsca, które przetrwały w części – są to fragmenty kadrów pocztówek, w których główny obiekt przetrwał i istnieje do dzisiaj, a okolica już nie istnieje lub odwrotnie.