Picture of Paweł Ziatek 🇵🇱

Paweł Ziatek 🇵🇱

Twórca całego tego zamieszania, grzebiący pod każdą przedwojenną cegłą w Szczecinie. Dreptus okolicznus, gatunek pospolity, niezbyt inwazyjny. Zapalony droniarz okoliczny, miłośnik dobrego piwa, tematyki II Wojny Światowej. Na co dzień brodaty brzydal.

Przejrzyj wszystkie posty
Picture of Michał Wilkocki 🇵🇱

Michał Wilkocki 🇵🇱

Społecznik, aktywista, pasjonat Szczecina. Doradca Prezydenta Miasta ds. Polityki Miejskiej. Z fotografii elegancki i przystojny, w rzeczywistości mniej.

Picture of Zbyszek Małecki 🇵🇱

Zbyszek Małecki 🇵🇱

Z aparatem przemierzam szczecińskie ulice, parki, podwórka, stoczniowe zaułki.
W moim Szczecinie jest wszystko co kocham: tramwaje, Odra, stocznia, port, statki, pociągi. Odnajduję Gryfy, ukryte na fasadach, murach, latarniach. Czasem są dobrze ukryte, bo Gryfy lubią spokój.

Picture of Wojciech Wiśniewski 🇵🇱

Wojciech Wiśniewski 🇵🇱

Na co dzień zabiegany. W wolnych chwilach pasjonujący się numizmatyką, militariami, wyposażeniem i umundurowaniem armii pruskiej i historią Szczecina. Szczególne upodobania: jednostki wojskowe stacjonujące w Szczecinie, zdjęcia żołnierzy, poligonu na Krzekowie - do 1918 roku.

Picture of Anna Koc 🇵🇱

Anna Koc 🇵🇱

Niepoprawna nihilistka, architekt z zamiłowania i zaniedbania z pasją do lokalnej historii, pasjonatka do szpiku i do źródła. Graficzne spojrzenie na sprawy koloru w historii, zapędy na modelowanie w 3d wszystkiego o czym opowiem. Zgłębiam i analizuje, wyciągam z podziemi i z lamusa.

Historyczny Niemierzyn/Nemitz
Picture of Christiane Karweik 🇩🇪

Christiane Karweik 🇩🇪

Ich bin ein ernsthafter Mensch. Aber ich lache gern und mag schrägen, auch schwarzen Humor. Ich möchte alles wissen und noch mehr können, probiere gern Neues aus und versuche, den Dingen auf den Grund zu gehen. So schnell gebe ich nicht auf. Meistens gebrauche ich zu viele Worte (wird gesagt) und trage mein Herz auf der Zunge (sorry).

Picture of Jan Sinius 🇵🇱

Jan Sinius 🇵🇱

Pasjonat historii, zajmujący się od lat badaniem tematu walk na Pomorzu Zachodnim u schyłku II wojny światowej. Autor dwutomowej książki "Szczecin 1945: Bitwa Narodów", członek zespołu ekspertów ds. walk o Szczecin pod kierownictwem dyrektora Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz twórca facebookowej strony „Festung Stettin”.

Festung Stettin
Picture of Beata Piechocka 🇵🇱

Beata Piechocka 🇵🇱

Nie rozstaje się z aparatem, pozytywnym nastawieniem i ciekawością do lokalnej historii…

Przejrzyj wszystkie posty
Picture of Denkmal Pomorze 🇵🇱

Denkmal Pomorze 🇵🇱

Stowarzyszenie powstało na początku 2020 roku. Skupia nieprzypadkowych ludzi, którym zależy na ocaleniu historii miejsc, ludzi, przedmiotów oraz dba o konserwację oraz porządkowanie dawnych miejsc pamięci w okolicach Szczecina.

Strona na Facebooku
Picture of SHE Archegryf 🇵🇱

SHE Archegryf 🇵🇱

Szczecińskie stowarzyszenie historyczno-eksploracyjne zajmujące się poszukiwaniem przeszłości na ziemiach wokół Szczecina, głównie z użyciem sprzętu elektromagnetycznego.

Strona na Facebooku
Historyczny Szczecin